Abscon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abscon
Komunë
noform
Pamje nga Abscon
Stema_figura
Vendndodhja
Abscon is located in Franca
Abscon
Abscon
50°20′05″V 3°18′10″L / 50.3347°V 3.3028°L / 50.3347; 3.3028Koordinatat: 50°20′05″V 3°18′10″L / 50.3347°V 3.3028°L / 50.3347; 3.3028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Valenciennes
Kantoni Denain
Ndërbashkësia Porte du Hainaut
Kryetari Gilbert Défossé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.27 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 4225 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59215
INSEE 59002


Abscon është një komunëFrancë. Abscon bën pjesë në departamentin Nordrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 4225 banorë dhe sipërfaqe prej 7.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abscon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale