Abzac, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abzac
Komunë
noform
Pamje nga Abzac
Vendndodhja
Abzac is located in Franca
Abzac
Abzac
46°06′14″V 0°42′18″L / 46.1039°V 0.705°L / 46.1039; 0.705Koordinatat: 46°06′14″V 0°42′18″L / 46.1039°V 0.705°L / 46.1039; 0.705
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Confolens-Sud
Ndërbashkësia Le Confolentais
Kryetari Jean-Claude Buisson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.35 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16500
INSEE 16001


Abzac është një komunëFrancë. Abzac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 496 banorë dhe sipërfaqe prej 33.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]