Abzac, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abzac
Komunë
noform
Pamje nga Abzac
Stema_figura
Vendndodhja
Abzac is located in Franca
Abzac
Abzac
45°01′03″V 0°07′34″P / 45.0175°V 0.126°P / 45.0175; -0.126Koordinatat: 45°01′03″V 0°07′34″P / 45.0175°V 0.126°P / 45.0175; -0.126
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Coutras
Ndërbashkësia Pays de Coutras
Kryetari Jean-Louis d'Anglade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.44 km2
Lartësia 55 m (m.n.d.)
Popullsia 1739 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33230
INSEE 33001


Abzac është një komunëFrancë. Abzac bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1739 banorë dhe sipërfaqe prej 13.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]