Accolans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Accolans
Komunë
Vendndodhja
Accolans is located in Franca
Accolans
Accolans
47°29′43″V 6°31′57″L / 47.4953°V 6.5325°L / 47.4953; 6.5325Koordinatat: 47°29′43″V 6°31′57″L / 47.4953°V 6.5325°L / 47.4953; 6.5325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni L'Isle-sur-le-Doubs
Ndërbashkësia Isles du Doubs
Kryetari Gérard Gallecier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.18 km2
Popullsia 94 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25250
INSEE 25005


Accolans është një komunëFrancë. Accolans bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe prej 5.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]