Achères-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achères-la-Forêt
Komunë
Vendndodhja
Achères-la-Forêt is located in Franca
Achères-la-Forêt
Achères-la-Forêt
48°20′46″V 2°33′57″L / 48.3461°V 2.5658°L / 48.3461; 2.5658Koordinatat: 48°20′46″V 2°33′57″L / 48.3461°V 2.5658°L / 48.3461; 2.5658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Seine-et-Marne
Qarku Arrondissement Fontainebleau
Kantoni La Chapelle-la-Reine
Ndërbashkësia Le Pays de Fontainebleau
Kryetari Patrice Malchère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.6 km2
Popullsia 1246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77760
INSEE 77001


Achères-la-Forêt është një komunëFrancë. Achères-la-Forêt bën pjesë në departamentin Seine-et-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1246 banorë dhe sipërfaqe prej 12.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]