Achenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Achenheim
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Achenheim is located in Franca
Achenheim
Achenheim
48°34′55″V 7°37′40″L / 48.5819°V 7.6278°L / 48.5819; 7.6278Koordinatat: 48°34′55″V 7°37′40″L / 48.5819°V 7.6278°L / 48.5819; 7.6278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Strasbourg-Campagne
Kantoni Mundolsheim
Ndërbashkësia Les Châteaux
Kryetari Raymond Leipp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.03 km2
Lartësia 167 m (m.n.d.)
Popullsia 2230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67204
INSEE 67001


Achenheim është një komunëFrancë. Achenheim bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 2230 banorë dhe sipërfaqe prej 6.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]