Aclou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aclou
Komunë
noform
Pamje nga Aclou
Vendndodhja
Aclou is located in Franca
Aclou
Aclou
49°10′16″V 0°42′18″L / 49.171°V 0.705°L / 49.171; 0.705Koordinatat: 49°10′16″V 0°42′18″L / 49.171°V 0.705°L / 49.171; 0.705
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Brionne
Ndërbashkësia Canton de Brionne
Kryetari Claude Deshayes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.7 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 255 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27800
INSEE 27001


Aclou është një komunëFrancë. Aclou bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 255 banorë dhe sipërfaqe prej 3.7 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962172—    
1968189+9.9%
1975199+5.3%
1982250+25.6%
1990243−2.8%
1999222−8.6%
2008255+14.9%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aclou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale