Acon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acon
Komunë
noform
Pamje nga Acon
Vendndodhja
Acon is located in Franca
Acon
Acon
48°46′24″V 1°05′30″L / 48.7733°V 1.0916°L / 48.7733; 1.0916Koordinatat: 48°46′24″V 1°05′30″L / 48.7733°V 1.0916°L / 48.7733; 1.0916
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Nonancourt
Ndërbashkësia Sud de l'Eure
Kryetari Joël Hervieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.16 km2
Lartësia 174 m (m.n.d.)
Popullsia 469 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27570
INSEE 27002


Acon është një komunëFrancë. Acon bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 469 banorë dhe sipërfaqe prej 9.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]