Acqueville, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acqueville
Komunë
noform
Pamje nga Acqueville
Vendndodhja
Acqueville is located in Franca
Acqueville
Acqueville
48°58′20″V 0°21′56″P / 48.9722°V 0.3656°P / 48.9722; -0.3656Koordinatat: 48°58′20″V 0°21′56″P / 48.9722°V 0.3656°P / 48.9722; -0.3656
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Thury-Harcourt
Ndërbashkësia Suisse Normande
Kryetari Isabelle Onraed
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14220
INSEE 14002


Acqueville është një komunëFrancë. Acqueville bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe prej 6.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]