Acqueville, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acqueville
Komunë
noform
Pamje nga Acqueville
Vendndodhja
Acqueville is located in Franca
Acqueville
Acqueville
49°36′37″V 1°44′53″P / 49.6103°V 1.7481°P / 49.6103; -1.7481Koordinatat: 49°36′37″V 1°44′53″P / 49.6103°V 1.7481°P / 49.6103; -1.7481
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Beaumont-Hague
Ndërbashkësia La Hague
Kryetari Marcel Loquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 644 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50440
INSEE 50001


Acqueville është një komunëFrancë. Acqueville bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 644 banorë dhe sipërfaqe prej 5.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]