Acy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acy
Komunë
noform
Pamje nga Acy
Stema_figura
Vendndodhja
Acy is located in Franca
Acy
Acy
49°20′46″V 3°24′51″L / 49.3461°V 3.4142°L / 49.3461; 3.4142Koordinatat: 49°20′46″V 3°24′51″L / 49.3461°V 3.4142°L / 49.3461; 3.4142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Soissons
Kantoni Braine
Ndërbashkësia Soissonnais
Kryetari Bertrand Pénasse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.67 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 959 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2200
INSEE 2003


Acy është një komunëFrancë. Acy bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 959 banorë dhe sipërfaqe prej 11.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]