Acy-en-Multien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Acy-en-Multien
Komunë
Vendndodhja
Acy-en-Multien is located in Franca
Acy-en-Multien
Acy-en-Multien
49°06′21″V 2°57′19″L / 49.1058°V 2.9553°L / 49.1058; 2.9553Koordinatat: 49°06′21″V 2°57′19″L / 49.1058°V 2.9553°L / 49.1058; 2.9553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Betz
Ndërbashkësia Pays de Valois
Kryetari Jacques Fuzelier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.47 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 762 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60620
INSEE 60005


Acy-en-Multien është një komunëFrancë. Acy-en-Multien bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 762 banorë dhe sipërfaqe prej 11.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]