Adílson Batista

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adílson Batista
Të dhënat personale
Emri i plotëAdílson Batista
Data e lindjes (1968-03-16) 16 Mars, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesCuritiba, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988Atlético Paranaense
1989-1993Cruzeiro
1993Internacional
1994Atlético Mineiro
1995-1996Grêmio
1997-1999Júbilo Iwata
2000Corinthians
Ekipi kombëtar
1990–1991Flag of Brazil.svg Brazili4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Adílson Batista (lindur më 16 Mars 1968) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]