Ad-Aware

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ad-Aware [ˈæd ə.ˌwɛ̙ɹ], edhe Ad-aware (lexo Aduare), është emri i markës së një vegle informatike, i cili kërkon dhe shuan nga hard-disku i kompjuterit veglat e futura spiunuese. Ad-Aware është publikuar nga firma Lavasoft.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]