Adam-lès-Passavant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adam-lès-Passavant
Qytet
Vendndodhja
Adam-lès-Passavant is located in Franca
Adam-lès-Passavant
Adam-lès-Passavant
47°17′51″V 6°21′45″L / 47.2975°V 6.3625°L / 47.2975; 6.3625Koordinatat: 47°17′51″V 6°21′45″L / 47.2975°V 6.3625°L / 47.2975; 6.3625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Baume-les-Dames
Ndërbashkësia Pays Baumois
Kryetari Marie-Françoise Schneeberger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.59 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 25006


Adam-lès-Passavant është një komunëFrancë. Adam-lès-Passavant bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe prej 9.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]