Adam-lès-Vercel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adam-lès-Vercel
Komunë
Vendndodhja
Adam-lès-Vercel is located in Franca
Adam-lès-Vercel
Adam-lès-Vercel
47°10′08″V 6°23′32″L / 47.1689°V 6.3922°L / 47.1689; 6.3922Koordinatat: 47°10′08″V 6°23′32″L / 47.1689°V 6.3922°L / 47.1689; 6.3922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp
Ndërbashkësia Pays de Pierrefontaine–Vercel
Kryetari Angélique Détouillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.19 km2
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25530
INSEE 25007


Adam-lès-Vercel është një komunëFrancë. Adam-lès-Vercel bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe prej 3.19 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
196257—    
196862+8.8%
197547−24.2%
198253+12.8%
199065+22.6%
199967+3.1%
200898+46.3%
2012109+11.2%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]