Adamswiller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adamswiller
Komunë
noform
Pamje nga Adamswiller
Stema_figura
Vendndodhja
Adamswiller is located in Franca
Adamswiller
Adamswiller
48°54′19″V 7°12′13″L / 48.9053°V 7.2036°L / 48.9053; 7.2036Koordinatat: 48°54′19″V 7°12′13″L / 48.9053°V 7.2036°L / 48.9053; 7.2036
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Saverne
Kantoni Drulingen
Ndërbashkësia Alsace Bossue
Kryetari Armand Moritz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.4 km2
Popullsia 392 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67320
INSEE 67002


Adamswiller është një komunëFrancë. Adamswiller bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 392 banorë dhe sipërfaqe prej 3.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]