Adilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adilly
Komunë
Vendndodhja
Adilly is located in Franca
Adilly
Adilly
46°41′27″V 0°18′41″P / 46.6909°V 0.3114°P / 46.6909; -0.3114Koordinatat: 46°41′27″V 0°18′41″P / 46.6909°V 0.3114°P / 46.6909; -0.3114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Parthenay
Ndërbashkësia Parthenay-Gâtine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Popullsia 314 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 79002


Adilly është një komunëFrancë. Adilly bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe prej 13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Adilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale