Adissan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adissan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Adissan is located in Franca
Adissan
Adissan
43°32′10″V 3°25′45″L / 43.5361°V 3.4292°L / 43.5361; 3.4292Koordinatat: 43°32′10″V 3°25′45″L / 43.5361°V 3.4292°L / 43.5361; 3.4292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Montagnac
Ndërbashkësia Hérault Méditerranée
Kryetari Philippe Huppe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.46 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 912 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34230
INSEE 34002


Adissan është një komunëFrancë. Adissan bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 912 banorë dhe sipërfaqe prej 4.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Adissan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale