Adriers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adriers
Komunë
noform
Pamje nga Adriers
Vendndodhja
Adriers is located in Franca
Adriers
Adriers
46°15′28″V 0°47′54″L / 46.2578°V 0.7983°L / 46.2578; 0.7983Koordinatat: 46°15′28″V 0°47′54″L / 46.2578°V 0.7983°L / 46.2578; 0.7983
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Montmorillon
Kantoni L'Isle-Jourdain
Ndërbashkësia Montmorillonnais
Kryetari Philippe Rose
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.09 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 771 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86430
INSEE 86001


Adriers është një komunëFrancë. Adriers bën pjesë në departamentin Viennerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 771 banorë dhe sipërfaqe prej 68.09 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Adriers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale