Aeroporti i Ohrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aeroporti i Ohrit
StPaultheApostleAirport-2.jpg
Pamje nga aeroporti i Ohrit
Aeroporti i Ohrit is located in Earth
Aeroporti i Ohrit
Aeroporti i Ohrit (Earth)
Vendodhja e aeroportit të Ohrit
Summary
OperatorJPAU Makedonija
Coordinates41° 10' 47.84" N
020° 44' 32.37" E
781  ft / 238 m
mbi niv. detit

16/34 2450 x 45 m |}

Linjat ajrore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shoqëritë e fluturimit që përdorin Aeroportin e Ohrit janë: Adria Airways, Helvetic Airways, Jat Airways, MAT Macedonian Airlines dhe transavia.com.

Nga Ohri fluturohet me linja të rregullta për në këto qytete: Amsterdam, Beograd, Dyseldorf, Lubjanë, Shkupit, Tel Aviv, Zyrih dhe Vjenë.

Pajisjet teknike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]