Afërdita Dreshaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Afërdita Dreshaj

Afërdita Dreshaj lindi me 19 korrik 1986Shtetet e Bashkuara është një këngtare dhe fotomodele shqiptare.[1] Në vitin 2010 kënga e saj "Kiss me" ishte një hit në Kosovë dhe Shqipëri.[2] Dreshaj është për momentin në konkursin Miss Universe Kosova për me hy në garë për Miss Universe 2011Brazil.[3] Nëse Dreshaj fiton, ajo niset si grua e katër që përfaqëson Kosovën tek Miss Universe.[4] A. Dreshaj gjithashtu ka konkuruar në spektaklin e bukurisë Miss Shqipëria 2007 ku aty fitoi çmimin e dytë (shoqerusja e parë). Profesioni i saj si fotomodele e ka bërë ate te famshmë sepse ka shkuar në shumë vende të Evropës. Është e dashura e këngëtarit të njohur nga Maqedonia Shpat Kasapit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Aferdita Dreshaj - Galeria Shqiptare
  2. ^ "Aferdita Dreshaj - Just kiss me (Official Video) - YouClubVideo". Arkivuar nga origjinali më 7 prill 2011. Marrë më 22 dhjetor 2010. {{cite web}}: |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)
  3. ^ Aferdita Dreshaj ne Miss Universe 2011 ! - BESFORT VIDEO M1
  4. ^ Aferdita Dreshaj konkurente ne “Miss Universe Kosova 2011”