Affieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Affieux
Komunë
noform
Pamje nga Affieux
Stema_figura
Vendndodhja
Affieux is located in Franca
Affieux
Affieux
45°31′07″V 1°46′05″L / 45.5186°V 1.7681°L / 45.5186; 1.7681Koordinatat: 45°31′07″V 1°46′05″L / 45.5186°V 1.7681°L / 45.5186; 1.7681
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Treignac
Ndërbashkësia Vézère Monédières
Kryetari Guy Germain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.19 km2
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Popullsia 372 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19260
INSEE 19001


Affieux është një komunëFrancë. Affieux bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 372 banorë dhe sipërfaqe prej 30.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Affieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale