Affoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Affoux
Komunë
noform
Pamje nga Affoux
Vendndodhja
Affoux is located in Franca
Affoux
Affoux
45°50′45″V 4°24′15″L / 45.8458°V 4.4042°L / 45.8458; 4.4042Koordinatat: 45°50′45″V 4°24′15″L / 45.8458°V 4.4042°L / 45.8458; 4.4042
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Tarare
Ndërbashkësia CA de l'Ouest Rhodanien
Kryetari Michel Degrandi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.65 km2
Lartësia 800 m (m.n.d.)
Popullsia 316 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69170
INSEE 69001


Affoux është një komunëFrancë. Affoux bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 316 banorë dhe sipërfaqe prej 10.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Affoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale