Agassac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agassac
Komunë
noform
Pamje nga Agassac
Vendndodhja
Agassac is located in Franca
Agassac
Agassac
43°22′20″V 0°53′18″L / 43.3722°V 0.8883°L / 43.3722; 0.8883Koordinatat: 43°22′20″V 0°53′18″L / 43.3722°V 0.8883°L / 43.3722; 0.8883
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni L'Isle-en-Dodon
Ndërbashkësia Portes du Comminges
Kryetari Victoria Lacoste
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.58 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31230
INSEE 31001


Agassac është një komunëFrancë. Agassac bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe prej 9.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agassac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale