Agel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agel
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agel is located in Franca
Agel
Agel
43°20′19″V 2°51′14″L / 43.3386°V 2.8538°L / 43.3386; 2.8538Koordinatat: 43°20′19″V 2°51′14″L / 43.3386°V 2.8538°L / 43.3386; 2.8538
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Saint-Chinian
Ndërbashkësia Le Minervois
Kryetari René Cauquil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.54 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 205 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34210
INSEE 34004


Agel është një komunëFrancë. Agel bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe prej 12.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale