Agen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agen
Komunë
noform
Pamje nga Agen
Stema_figura
Vendndodhja
Agen is located in Franca
Agen
Agen
44°12′18″V 0°37′16″L / 44.2049°V 0.6212°L / 44.2049; 0.6212Koordinatat: 44°12′18″V 0°37′16″L / 44.2049°V 0.6212°L / 44.2049; 0.6212
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Ndërbashkësia Agen
Kryetari Jean Dionis du Séjour (NC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.49 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 33920 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47000
INSEE 47001


Agen është një komunëFrancë. Agen bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 33920 banorë dhe sipërfaqe prej 11.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale