Aghione

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aghione
Komunë
noform
Pamje nga Aghione
Vendndodhja
Aghione is located in Franca
Aghione
Aghione
42°06′45″V 9°24′05″L / 42.1125°V 9.4014°L / 42.1125; 9.4014Koordinatat: 42°06′45″V 9°24′05″L / 42.1125°V 9.4014°L / 42.1125; 9.4014
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Corte
Kantoni Vezzani
Kryetari André Casanova
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.88 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20270
INSEE 2B002


Aghione është një komunëFrancë. Aghione bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe prej 33.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aghione – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale