Agmé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agmé
Komunë
Vendndodhja
Agmé is located in Franca
Agmé
Agmé
44°29′29″V 0°20′49″L / 44.4914°V 0.3469°L / 44.4914; 0.3469Koordinatat: 44°29′29″V 0°20′49″L / 44.4914°V 0.3469°L / 44.4914; 0.3469
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Marmande-Est
Ndërbashkësia Pays du Trec et de la Gupie
Kryetari Jean-Claude Gentil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.01 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 131 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47350
INSEE 47002


Agmé është një komunëFrancë. Agmé bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 131 banorë dhe sipërfaqe prej 5.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agmé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale