Agnac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnac
Komunë
noform
Pamje nga Agnac
Vendndodhja
Agnac is located in Franca
Agnac
Agnac
44°38′36″V 0°23′13″L / 44.6433°V 0.3869°L / 44.6433; 0.3869Koordinatat: 44°38′36″V 0°23′13″L / 44.6433°V 0.3869°L / 44.6433; 0.3869
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Marmande
Kantoni Lauzun
Ndërbashkësia Pays de Lauzun
Kryetari Denis Murer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.84 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47800
INSEE 47003


Agnac është një komunëFrancë. Agnac bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 430 banorë dhe sipërfaqe prej 13.84 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agnac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale