Agnat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnat
Komunë
Vendndodhja
Agnat is located in Franca
Agnat
Agnat
45°20′39″V 3°26′58″L / 45.3442°V 3.4494°L / 45.3442; 3.4494Koordinatat: 45°20′39″V 3°26′58″L / 45.3442°V 3.4494°L / 45.3442; 3.4494
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Auzon
Ndërbashkësia Auzon Communauté
Kryetari Christian Passemard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.65 km2
Lartësia 667 m (m.n.d.)
Popullsia 190 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43100
INSEE 43001


Agnat është një komunëFrancë. Agnat bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe prej 19.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agnat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale