Agneaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agneaux
Komunë
noform
Pamje nga Agneaux
Vendndodhja
Agneaux is located in Franca
Agneaux
Agneaux
49°07′03″V 1°06′34″P / 49.1175°V 1.1094°P / 49.1175; -1.1094Koordinatat: 49°07′03″V 1°06′34″P / 49.1175°V 1.1094°P / 49.1175; -1.1094
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Saint-Lô
Kantoni Saint-Lô-Ouest
Ndërbashkësia Agglomération Saint-Loise
Kryetari Alain Métral
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 4087 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50180
INSEE 50002


Agneaux është një komunëFrancë. Agneaux bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 4087 banorë dhe sipërfaqe prej 6.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agneaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale