Agnetz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnetz
Komunë
noform
Pamje nga Agnetz
Stema_figura
Vendndodhja
Agnetz is located in Franca
Agnetz
Agnetz
49°22′59″V 2°23′06″L / 49.3831°V 2.385°L / 49.3831; 2.385Koordinatat: 49°22′59″V 2°23′06″L / 49.3831°V 2.385°L / 49.3831; 2.385
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Clermont
Ndërbashkësia Pays du Clermontois
Kryetari Édouard Courtial
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.94 km2
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 2922 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60600
INSEE 60007


Agnetz është një komunëFrancë. Agnetz bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 2922 banorë dhe sipërfaqe prej 12.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]