Agnicourt-et-Séchelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnicourt-et-Séchelles
Komunë
noform
Pamje nga Agnicourt-et-Séchelles
Vendndodhja
Agnicourt-et-Séchelles is located in Franca
Agnicourt-et-Séchelles
Agnicourt-et-Séchelles
49°43′02″V 3°57′15″L / 49.7172°V 3.9542°L / 49.7172; 3.9542Koordinatat: 49°43′02″V 3°57′15″L / 49.7172°V 3.9542°L / 49.7172; 3.9542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Marle
Ndërbashkësia Pays de la Serre
Kryetari Patrice Leturque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.79 km2
Lartësia 127 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2340
INSEE 2004


Agnicourt-et-Séchelles është një komunëFrancë. Agnicourt-et-Séchelles bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe prej 10.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]