Agnin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnin
Komunë
noform
Pamje nga Agnin
Vendndodhja
Agnin is located in Franca
Agnin
Agnin
45°20′28″V 4°51′28″L / 45.3411°V 4.8578°L / 45.3411; 4.8578Koordinatat: 45°20′28″V 4°51′28″L / 45.3411°V 4.8578°L / 45.3411; 4.8578
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Roussillon
Ndërbashkësia Pays Roussillonnais
Kryetari Christian Monteyremard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.96 km2
Popullsia 969 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38150
INSEE 38003


Agnin është një komunëFrancë. Agnin bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 969 banorë dhe sipërfaqe prej 7.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agnin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale