Agonès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agonès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agonès is located in Franca
Agonès
Agonès
43°54′12″V 3°43′45″L / 43.9033°V 3.7292°L / 43.9033; 3.7292Koordinatat: 43°54′12″V 3°43′45″L / 43.9033°V 3.7292°L / 43.9033; 3.7292
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Lodève
Kantoni Ganges
Ndërbashkësia Cévennes Gangeoises et Suménoises
Kryetari Patrick Tricou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.16 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34190
INSEE 34005


Agonès është një komunëFrancë. Agonès bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe prej 4.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agonès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale