Agon-Coutainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agon-Coutainville
Komunë
noform
Pamje nga Agon-Coutainville
Stema_figura
Vendndodhja
Agon-Coutainville is located in Franca
Agon-Coutainville
Agon-Coutainville
49°02′V 1°35′P / 49.04°V 1.58°P / 49.04; -1.58Koordinatat: 49°02′V 1°35′P / 49.04°V 1.58°P / 49.04; -1.58
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Coutances
Kantoni Saint-Malo-de-la-Lande
Ndërbashkësia CC du Canton de Saint-Malo-de-la-Lande
Kryetari Max Avenel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.35 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 2826 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50330
INSEE 50003


Agon-Coutainville është një komunëFrancë. Agon-Coutainville bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 2826 banorë dhe sipërfaqe prej 12.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]