Agris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agris
Komunë
noform
Pamje nga Agris
Vendndodhja
Agris is located in Franca
Agris
Agris
45°46′32″V 0°20′09″L / 45.7755°V 0.3358°L / 45.7755; 0.3358Koordinatat: 45°46′32″V 0°20′09″L / 45.7755°V 0.3358°L / 45.7755; 0.3358
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni La Rochefoucauld
Ndërbashkësia Bandiat-Tardoire
Kryetari Christian Vimpère
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.74 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 823 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16110
INSEE 16003


Agris është një komunëFrancë. Agris bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 823 banorë dhe sipërfaqe prej 18.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Agris – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale