Aguilcourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aguilcourt
Komunë
noform
Pamje nga Aguilcourt
Stema_figura
Vendndodhja
Aguilcourt is located in Franca
Aguilcourt
Aguilcourt
49°24′24″V 3°58′08″L / 49.4067°V 3.9689°L / 49.4067; 3.9689Koordinatat: 49°24′24″V 3°58′08″L / 49.4067°V 3.9689°L / 49.4067; 3.9689
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Neufchâtel-sur-Aisne
Ndërbashkësia Champagne Picarde
Kryetari Gérard Prêvot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.57 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 349 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2190
INSEE 2005


Aguilcourt është një komunëFrancë. Aguilcourt bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 349 banorë dhe sipërfaqe prej 10.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]