Aibre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aibre
Komunë
Vendndodhja
Aibre is located in Franca
Aibre
Aibre
47°33′07″V 6°41′51″L / 47.5519°V 6.6975°L / 47.5519; 6.6975Koordinatat: 47°33′07″V 6°41′51″L / 47.5519°V 6.6975°L / 47.5519; 6.6975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Montbéliard-Ouest
Ndërbashkësia Vallée du Rupt
Kryetari Alain Bernaudat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 456 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25750
INSEE 25008


Aibre është një komunëFrancë. Aibre bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 456 banorë dhe sipërfaqe prej 4.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aibre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale