Aiffres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiffres
Komunë
noform
Pamje nga Aiffres
Vendndodhja
Aiffres is located in Franca
Aiffres
Aiffres
46°17′14″V 0°24′57″P / 46.2872°V 0.4158°P / 46.2872; -0.4158Koordinatat: 46°17′14″V 0°24′57″P / 46.2872°V 0.4158°P / 46.2872; -0.4158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Prahecq
Ndërbashkësia Le Niortais
Kryetari Alain Mathieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.72 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 5150 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79230
INSEE 79003


Aiffres është një komunëFrancë. Aiffres bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 5150 banorë dhe sipërfaqe prej 25.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aiffres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale