Aigaliers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigaliers
Komunë
noform
Pamje nga Aigaliers
Stema_figura
Vendndodhja
Aigaliers is located in Franca
Aigaliers
Aigaliers
44°03′37″V 4°19′16″L / 44.0603°V 4.3211°L / 44.0603; 4.3211Koordinatat: 44°03′37″V 4°19′16″L / 44.0603°V 4.3211°L / 44.0603; 4.3211
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Uzès
Ndërbashkësia L'Uzège
Kryetari Daniel Boyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.06 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 477 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30700
INSEE 30001


Aigaliers është një komunëFrancë. Aigaliers bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe prej 28.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]