Aigleville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigleville
Komunë
Vendndodhja
Aigleville is located in Franca
Aigleville
Aigleville
49°00′29″V 1°25′16″L / 49.008°V 1.421°L / 49.008; 1.421Koordinatat: 49°00′29″V 1°25′16″L / 49.008°V 1.421°L / 49.008; 1.421
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Pacy-sur-Eure
Ndërbashkësia Évreux Portes de l'Eure
Kryetari Michel Menard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.24 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27120
INSEE 27004


Aigleville është një komunëFrancë. Aigleville bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 341 banorë dhe sipërfaqe prej 3.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]