Aignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aignan
Komunë
noform
Pamje nga Aignan
Stema_figura
Vendndodhja
Aignan is located in Franca
Aignan
Aignan
43°41′55″V 0°05′03″L / 43.6986°V 0.0842°L / 43.6986; 0.0842Koordinatat: 43°41′55″V 0°05′03″L / 43.6986°V 0.0842°L / 43.6986; 0.0842
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Aignan
Ndërbashkësia Terres d'Armagnac
Kryetari Philippe Baratault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.16 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 830 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32290
INSEE 32001


Aignan është një komunëFrancë. Aignan bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 830 banorë dhe sipërfaqe prej 32.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]