Aigne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigne
Komunë
noform
Pamje nga Aigne
Stema_figura
Vendndodhja
Aigne is located in Franca
Aigne
Aigne
43°20′00″V 2°47′52″L / 43.3333°V 2.7978°L / 43.3333; 2.7978Koordinatat: 43°20′00″V 2°47′52″L / 43.3333°V 2.7978°L / 43.3333; 2.7978
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Olonzac
Ndërbashkësia Le Minervois
Kryetari Yves Fraisse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.94 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34210
INSEE 34006


Aigne është një komunëFrancë. Aigne bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe prej 10.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aigne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale