Aigonnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigonnay
Komunë
Vendndodhja
Aigonnay is located in Franca
Aigonnay
Aigonnay
46°19′50″V 0°15′25″P / 46.3306°V 0.2569°P / 46.3306; -0.2569Koordinatat: 46°19′50″V 0°15′25″P / 46.3306°V 0.2569°P / 46.3306; -0.2569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Celles-sur-Belle
Kryetari Yvonne Fouin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.05 km2
Lartësia 131 m (m.n.d.)
Popullsia 611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79370
INSEE 79004


Aigonnay është një komunëFrancë. Aigonnay bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 611 banorë dhe sipërfaqe prej 14.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]