Aigre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigre
Komunë
noform
Pamje nga Aigre
Stema_figura
Vendndodhja
Aigre is located in Franca
Aigre
Aigre
45°53′42″V 0°00′40″L / 45.895°V 0.011°L / 45.895; 0.011Koordinatat: 45°53′42″V 0°00′40″L / 45.895°V 0.011°L / 45.895; 0.011
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Aigre
Ndërbashkësia Pays d'Aigre
Kryetari Jean-Paul Ayrault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 1,076 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16140
INSEE 16005


Aigre është një komunëFrancë. Aigre bën pjesë në departamentin Charenterajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1,076 banorë dhe sipërfaqe prej 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aigre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale