Aigrefeuille

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigrefeuille
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aigrefeuille is located in Franca
Aigrefeuille
Aigrefeuille
43°34′07″V 1°35′28″L / 43.5686°V 1.5911°L / 43.5686; 1.5911Koordinatat: 43°34′07″V 1°35′28″L / 43.5686°V 1.5911°L / 43.5686; 1.5911
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Lanta
Kryetari Brigitte Calvet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.62 km2
Lartësia 221 m (m.n.d.)
Popullsia 898 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31280
INSEE 31003


Aigrefeuille është një komunëFrancë. Aigrefeuille bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 898 banorë dhe sipërfaqe prej 4.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]