Aigrefeuille-d'Aunis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigrefeuille-d'Aunis
Komunë
noform
Pamje nga Aigrefeuille-d'Aunis
Stema_figura
Vendndodhja
Aigrefeuille-d'Aunis is located in Franca
Aigrefeuille-d'Aunis
Aigrefeuille-d'Aunis
46°07′00″V 0°55′57″P / 46.1167°V 0.9325°P / 46.1167; -0.9325Koordinatat: 46°07′00″V 0°55′57″P / 46.1167°V 0.9325°P / 46.1167; -0.9325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Rochefort
Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis
Ndërbashkësia Plaine d'Aunis
Kryetari Gilles Gay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.76 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 3707 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17290
INSEE 17003


Aigrefeuille-d'Aunis është një komunëFrancë. Aigrefeuille-d'Aunis bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 3707 banorë dhe sipërfaqe prej 16.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]