Aiguebelette-le-Lac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguebelette-le-Lac
Komunë
noform
Pamje nga Aiguebelette-le-Lac
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguebelette-le-Lac is located in Franca
Aiguebelette-le-Lac
Aiguebelette-le-Lac
45°32′19″V 5°48′56″L / 45.538611°V 5.815556°L / 45.538611; 5.815556Koordinatat: 45°32′19″V 5°48′56″L / 45.538611°V 5.815556°L / 45.538611; 5.815556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Pont-de-Beauvoisin
Ndërbashkësia Lac d'Aiguebelette
Kryetari Jeannine Cerceau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.91 km2
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73610
INSEE 73001


Aiguebelette-le-Lac është një komunëFrancë. Aiguebelette-le-Lac bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 229 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 7.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]